Nie musisz być ekspertem, żeby założyć wizytówkę Google.

Sztuka polega na tym, żeby wyświetlała się w wyszukiwarce przed konkurencją.

Wizytówka Google Moja Firma to jeden z podstawowych i bardzo ważnych elementów pozycjonowania Twojego biznesu. W wielu przypadkach stwierdzam nawet, że ważniejsza niż strona internetowa. W końcu jeśli ktoś szuka lokalnie jakiejś usługi, to na 99% najpierw wyświetlą mu się mapy – nawet przed reklamami.

Wizytówka Google wyświetla się jako pierwsza praktycznie we wszystkich usługach lokalnych.

Wystarczy, że wpiszesz dowolną usługę (ubezpieczenia, stolarz, lekarz, dentysta, prawnik) i dodasz miasto. Większość osób szuka usług w pobliżu, dlatego patrzy na kilka czynników takich jak:

 • odległość,
 • opinie,
 • jak wysoko w wyniku wyszukiwania jest dana usługa (mało kto szuka na 2-3-4 stronie Google, a nawet poza top 3!)

Dla biznesów lokalnych dobrze zoptymalizowana wizytówka Google jest wręcz krytycznie ważna.

wizytówka Google Moja Firma

Co składa się na dobrą wizytówkę Google?

Wszystkie aktualne informacje o biznesie

Opis samej firmy i biznesu

Opis usług, które oferujesz

Oceny od użytkowników

Wpisy przypominające bloga

Czas potrzebny na wypozycjonowanie

Jak mogę Ci pomóc?

We wszystkim oprócz czasu mogę Ci pomóc (ale sprawię, że będzie go potrzeba mniej na wysoką pozycję). Zajmuję się pozycjonowaniem i zakładaniem wizytówek Google od bardzo dawna – założyłem ich ok. 80. Jestem na bieżąco ze zmianami (jeśli Twoja wizytówka została zablokowana – również ją odzyskamy!).

Owszem, możesz założyć wizytówkę samemu, ale moja usługa obejmuje także wszelkie teksty po dokładnym badaniu konkurencji i słów kluczowych, optymalizację, żeby cała wizytówka była atrakcyjna, a także wpisy, które szybciej rozreklamują lokalnie Twój biznes.

Powiem Ci również, jak skutecznie uzyskać opinie. Nie zagwarantuje Ci sztucznych opinii, które po chwili znikają lub nic nie dadzą. Uzyskasz je samemu, ale z moim wsparciem w pisaniu do klientów odpowiednich wiadomości czy próśb.

Stwórzmy razem SKUTECZNĄ wizytówkę Google Moja Firma. Współpracę zaczniemy od krótkiej rozmowy telefonicznej / videocalla / ustaleń na mailu, gdzie 

Sprawdź, dlaczego warto ze mną współpracować:

Co obejmuje oferta?

Założenie wizytówki Google

Zakładam samą wizytówkę i dbam o wszystkie informacje w niej zawarte. Im więcej dokładnych informacji tym większa szansa dotarcia do Twojego klienta.

Badanie rynku i konkurencji

Na tym etapie sprawdzam Twoją konkurencję (głównie na mapach) oraz niezbędne słowa kluczowe potrzebne do pozycjonowania Twojego biznesu (co przyda się w dalszym etapie).

Wysokiej jakości opisy firmy i usług

Tworzę wysokiej jakości opisy firmy (maksymalne 750 znaków w wizytówce) i usług (maks. 300 znaków dozwolone przez Google). Ilość usług jest nielimitowana, więc tworzę ich tyle ile się da (bez sztuczności).

Instrukcje mierzenia skuteczności

Otrzymasz instrukcję video jak mierzyć skuteczność swojej wizytówki, gdzie aktualizować informacje i inne ważne miejsca.

Pomoc w uzyskaniu opinii

Otrzymasz pełną instrukcję jak najlepiej pozyskiwać opinie, jak napisać prośbę oraz jak walczyć z negatywnymi, jeśli się takie pojawią.

5 wpisów reklamujących biznes

Taki wpis działa na zasadzie bloga - można napisać tam do 1500 znaków i dodać link kierujący np. do booksy lub sklepu, albo podać same dane kontaktowe. Wpisy tworzę z użyciem specjalnych narzędzi do tworzenia jak najlepszych treści.

Ile to kosztuje?

427 brutto
 • Założenie wizytówki Google z pełną konfiguracją, łączeniem linków itp.
 • Opisy firmy, usług, produktów - wszystkiego.
 • 5 wpisów przypominających blogowe, które opisują Twoje usługi.
 • Instrukcja mierzenia skuteczności wizytówki
 • Instrukcja pozyskiwania opinii
 • Opłata jest JEDNORAZOWA. Nie pobieram sztucznych opłat za ,,utrzymanie". Nie otrzymasz ode mnie wiadomości po roku, że trzeba coś opłacić inaczej wizytówka zniknie. Płacisz raz i masz cały czas!

Najczęściej zadawane pytania

Założenie wizytówki jest darmowe. Skąd cena 427 zł brutto?

Cena obejmuje:

 • pełne wsparcie techniczne przy zakładaniu (robię to wszystko za Ciebie, co może zająć nawet kilka godzin w całości),
 • skuteczne teksty opisujące Twój biznes,
 • instrukcje jak korzystać z wizytówki,
 • instrukcje jak zbierać opinie,
 • wsparcie w razie problemów technicznych (np. blokada wizytówki).

Dzięki współpracy ze mną oszczędzasz mnóstwo czasu, bo wiem, jak zrobić wizytówkę szybko, skutecznie i na długo.

Kiedy moja wizytówka będzie na wyższej pozycji?

Nie potrafię dać Ci jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy nie tylko od opisów, ale również CZASU i opinii klientów. Wizytówka konkurenta, która jest w internecie od lat będzie trudniejsza do pokonania. Natomiast już od pierwszych tygodni wizytówka będzie zbierać wyświetlenia i kliknięcia.

Z jakiej branży można zrobić wizytówkę?

Praktycznie z każdej! Niektóre mogą być bardziej problematyczne – takie, które nie mają miejsca działalności (np. biura) lub są wyłącznie online (zgodnie z zasadami Google są one niezgodne z Google Moja Firma). Po pierwszej rozmowie ustalimy, czy Twoja wizytówka może być stworzona.

Dlaczego moja wizytówka nie wyświetla się na mapie?

Jeśli Twoja wizytówka zniknęła po dłuższym czasie, może być spowodowane to aktualizacją zasad Google. Nie martw się  – w większości przypadków bez problemu da się je odzyskać. Jeśli natomiast dopiero co założyłaś/-eś wizytówkę, to warto poczekać min. kilka tygodni, tak jak opisałem to wyżej – czas gra dużą rolę.

Ile trwa wykonanie wizytówki?

Wykonanie Twojej wizytówki trwa ok. 2-3 dni robocze, bez czasu potrzebnego na weryfikacje. Weryfikacja zależy od tego, czy Google będzie chciało wysłać np. pocztówkę z kodem (co może trwać 2 tygodnie, ale w międzyczasie mogę napisać opisy, itp.), czy wystarczy kod SMS.

Jak wygląda współpraca?

Po rozpoczęciu współpracy:

 1. Ustalamy co musi znajdować się na Twojej wizytówce (dane kontaktowe, usługi, wszelkie możliwe informacje).
 2. Tworzę wizytówkę zgodnie z wytycznymi.
 3. Ewentualne poprawki z Twojej strony.
 4. Wystawiam fakturę i po jej opłaceniu przekazuję dostępy do wizytówki.

W przypadku chęci ulepszenia wizytówki, samego odzyskania jej lub innych procesów niż założenie od nowa – będzie indywidualna wycena wraz z informacją co ile zajmie czasu.

Kontakt

przemek@agentwsieci.pl

Scroll to Top